Güncel

Apple’ın iOS14 ile Çıkardığı Yeni Gizlilik Özellikleri Reklamverenleri Nasıl Etkileyecek?

Apple, yaptırımı geciktirmiş olabilir, ancak iOS14 güncellemesi hayatımıza girdi bile ve gizlilik politikası kapsamında IDFA’de yapılacak değişiklikler de önümüzdeki yıldan itibaren yürürlükte olacak. Yaşanan ertelemenin sayesinde elde ettiğimiz bu ekstra zamanı öğrenmek ve test etmek için nasıl kullanabileceğinizi tartışmanın en doğru vakti! AdColony ve MMA (Mobile Marketing Assosciation) Apple’ın gizlilik değişiklikleri hakkında bilinmesi gereken her şeyi 12 Ekim saat: 18.00 de açıklıyor.

Gizliliğin, çoğu mobil geliştiricinin beş yıl önce akıllarında tuttuğu bir şeyden, işlerinin en önemli bölümlerinden birine gittiğini söylemek, yetersiz kalıyor. Apple, kullanıcıları izleme veya cihaz kimliklerini üçüncü şahıslarla paylaşma konusunda geliştiricilere izin sorumluluğunu verdi. Geliştiriciler için değişikliklerin uygulanması kolay, ancak tüm mobil ekosistem üzerindeki etkileri karmaşık olabilir ve bu değişiklikleri anlamak için zaman ayırmaya değer!

Hedeflenen ve adreslenebilir kitlelerdeki değişikliklere ek olarak, mobil uygulamalara sahip markalar da bu değişikliklerden etkilenecek. Birçok marka uygulaması, uygulama yükleme kampanyalarındaki değişiklikleri fark etmedi ve hem kampanya hem de uygulama geliştirme tarafında SKAdNetwork gereksinimlerini nasıl destekleyeceğini hâlâ bilmiyor.

iOS 14 güncellemesi hayatımıza çoktan girdi. Geliştiriciler Apple’ın en son işletim sisteminin getirdiği değişiklikleri oluşturmaya, test etmeye ve ayarlamaya devam ediyor. Ancak, birçok geliştiricinin ciddiye almadığı önemli bir değişiklik var: Kullanıcı verileri için onay toplama. Ocak ayında tam anlamıyla gerçekleşecek olan güncelleme kullanıcıları, uygulama geliştiricileri ve reklamverenleri nasıl etkileyecek?

AdColony ve MMA (Mobile Marketing Assosciation), marka reklamverenlerinin Apple’ın gizlilik değişiklikleri hakkında bilmesi gereken her şeyi ve bundan sonra iOS uygulamalarında medya satın alımlarına nasıl yaklaşacağını 12 Ekim 2020 Pazartesi günü 18.00’da gerçekleşecek olan webinar’da paylaşacak.

Siz de konunun uzmanından değişiklikleri ücretsiz öğrenmek isterseniz AdColony EMEA ve Latin America Başkan Yardımcısı Warrick Billigham’ın moderatörlüğünde, AdColony Reklam Ürünleri Müdürü Alasdair Pressney ve AdColony Gizlilik ve BigData Ürünleri Müdürü Alex Ritchie’nin katılımıyla MMA’ın organize ettiği eğitime katılmak için kaydınızı yaptırın.

Webinar’a Kayıt Olmak İçin Tıklayın!

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya