Güncel

DenizBank’ta, IBAN bilgisi gerektirmeden 7 gün 24 saat Türk Lirası para transferi dönemi başlıyor

DenizBank, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 18 Aralık’tan itibaren pilot uygulamasına başlayacağı FAST Sistemi (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) kapsamında, tanımlanacak Kolay Adres bilgileri ile 7 gün 24 saat ışık hızında para transferi imkanı sağlıyor.

DenizBank, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın, 18 Aralık 2020 tarihi itibarıyla pilot uygulamasına başlayacağını duyurduğu FAST Sistemi (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) kapsamında 7 gün 24 saat kolay para transferi olanağı sağlıyor.

Müşteriler, DenizBank dijital kanalları üzerinden Kolay Adres tanımlamalarını yaparak IBAN numarasına ihtiyaç duymaksızın, telefon numarası, e-posta veya TCKN gibi hatırlanması kolay bilgilerini kullanarak Türk Lirası para transferlerini diledikleri zaman rahatça ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

DenizBank olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın başlattığıFAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi’ne katılım sağlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten DenizBank Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa ÖZEL konuya ilişkin şöyle konuştu; “Dijitalleşme fiziksel cihazları ve ortamları devre dışı bırakırken, her geçen gün yeni uygulama ve hizmetleri de hayatımıza sokuyor. Hepimiz için kolay, hızlı ve güvenli işlem yapabilmek, bunu da dilediğimiz zaman gerçekleştirmek önceliklerimiz arasındadır. FAST sistemi ile müşterilerimiz IBAN numarasını hatırlamaya gerek duymadan, DenizBank’ın tüm dijital kanalları, şubeleri ve ATM’leri üzerinden tanımlayabilecekleri Kolay Adres bilgileri ile hızlı para transferlerini yapabilecekler. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını odağına alan, günlük hayatlarını kolaylaştıran uygulama ve hizmetleri bankamız çatısı altında sunmaya devam edeceğiz”.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya