Güncel

Doruk’tan Savunma Sanayisini Dijitalleştirecek Teknolojiler

Türkiye’de dijitalleşme pazarını inşa eden Doruk, savunma sanayisinin devlerini buluşturan SAHA EXPO 2021’de yer aldı. 10-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda şirket; KOBİ’lerin dijitalleşmesine öncülük edecek devrim niteliğindeki ProManage Cloud, dijital dönüşümü kutuya sığdıran ProManage Cloud Kit ve kamera görüntülerinin dijital veriye dönüştürülmesi teknolojisi olan Computer Vision’ı sektör profesyonelleriyle buluşturdu.

Dünyada 300’den fazla fabrikanın dijital dönüşümüne rehberlik eden Doruk, sektörün gelişimine destek olan fuarlara katılımını sürdürüyor. Son olarak Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı SAHA EXPO’da üretim operasyonlarının yönetimini dijitalleştiren teknolojilerini tanıtan şirket, katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yerli ve milli savunma ve havacılık sanayisinin itici gücü olmak amacıyla 10-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda yer alan Doruk, dijital dönüşüm yatırımı yapmak isteyen profesyonellere çözümlerini tanıttı.

Dijitalleşmeyi kutuyu sığdıran teknoloji ilgi gördü

Savunma sanayi, sivil havacılık ve uzay sektörlerinde milli sistemler geliştirmek hedefiyle hayata geçirilen fuarda ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Doruk, dijitalleştirmede devrim yaratan özelliklere sahip ProManage Cloud çözümüyle dikkatleri üzerine topladı. Katılımcıların yakın markajına giren bu teknoloji, şirketlere sadece dijitalleşmeyi değil geleceğin oyun kurucuları arasında yer almayı vadediyor. Ekstra makine yatırımına ihtiyaç duymadan, internet alt yapısı ile yönetilebilir bir işletmeye sahip olmayı sağlayan teknoloji, üretim yönetimini dijitalleştirirken seri üretimde de kaliteyi koruyup verimliliği maksimize ediyor. “Akıllı Fabrika Dönüşümünüz Bu Kutunun İçinde” mottosuyla piyasaya çıkan ProManage Cloud Kit ise firmalara dünyanın neresinde olursa olsun işlerini; Windows, Linux, iOS ve Android cihazlarıyla erişip yönetme yolu sağlıyor.

Doğal beyin fonksiyonunun makine versiyonu Computer Vision

Dört günlük fuar süresi boyunca yıldızı parlayan teknolojiler arasında yer alan Computer Vision de savunma sanayisinin temsilcilerinin ilgisini çekti. Üretim operasyonlarının yönetimi, idari ve operasyonel süreçlerin dijitalleştirilmesini sağlayan bu teknoloji, kamera görüntülerini anlamlı verilere dönüştürüyor. Computer Vision; ürün tanıma/kimliklendirme, ürün sayma, yeniden işleme, manuel montaj gibi noktalarda operasyon adeti süresi ölçme, ürün kalite kontrol ve montaj hattı boyunca operasyon kalite uygunluğunu doğrulamak gibi işlevleri yerine getiriyor. Bu teknoloji ile doğal bir beyin fonksiyonunun makine versiyonunu yapan Doruk, milli savunma sanayisinin gelişimine ivme kazandırmayı hedefliyor.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya