Güncel

IDC Türkiye; COVID-19’un Bulut Bilişim’e Etkisini Dijital Platform Üzerinden Değerlendirecek

International Data Corporation (IDC) Türkiye, 22 Nisan’da; “COVID-19’un Hibrit Bulut’a Etkisi” konulu konferansını IDC Dijital Toplantı Platformu üzerinden gerçekleştirecek. Bulut ve altyapı teknolojilerinin önemli tedarikçileriyle kurumsal BT yöneticilerinin bir araya geleceği çevrimiçi etkinlikte; çoklu ve hibrit bulut mimariler, rekabet ve maliyet avantajları gibi konular gündem maddeleri arasında yer alacak.IDC Türkiye’de Araştırma Müdürü olarak görev yapan Ayşe Kaptanoğlu’nun konuyla ilgili yorumları şu şekilde: “Kurumlar dijital dönüşüm yolculuklarına devam ettikçe bulut tüketimleri de artmaya devam edecek ve giderek daha çok firmanın BT altyapısı çoklu ve hibrit bulut mimarisi altında çalışmaya devam edecek. Özellikle COVID-19’un tüm sektörlere etkisini gösterdiği bu zor ve belirsiz günlerde ölçeklenebilir, çevik ve esnek olabilmeyi sağlayan bulut teknolojileri önemini daha da çok arttırdı. Hibrit bulut, işletmelere kullanımlarını ölçeklendirmek için etkili bir yol sunarken, gereksinimlerine ve kısıtlamalarına göre de her iş yükü için seçenekler sunarak pek çok avantaj sağlayabilmektedir.”IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları: “Ülkemizde COVID-19 vakalarının sayıca artmasıyla birlikte bireyler-kurumlar ve Türkiye hükümeti yöneticileri, eğitim-sağlık ve vatandaş hizmetlerinin sürekliliğini sağlamak için disiplinli bir karantina sistemine girdi ve gereken önlemler sıkılaştırılarak alınmaya devam ediliyor. Yerel ve uluslararası kurumsal şirketlerin çoğu yakın zamanda normal çalışma ortamına dönemeyecek. Kısıtlı kaynakları olanKOBİ’ler de BT’ye yatırım yapmak, mümkün olabildiği kadar işlerini dijitale almak zorunda kalacak. Salgın, tüm sektörlerde ekonomik durgunluğa yol açtı. Yemek hizmetleri, perakende, eğlence ve turizm de dahil olmak üzere birçok kuruluş faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı. Salgın sadece sosyal üretimi ve günlük hayatı etkilemekle kalmadı, aynı zamanda BT pazarını da oldukça olumsuz etkiledi. Bununla birlikte, salgının sağlık, kamu sektörü, internet ve yeni medya gibi sektörler üzerinde olumlu etkileri olması beklenmektedir. Bulut teknolojileri, canlı iletişim platformları, 3D yazıcılar, yapay zeka ve büyük veriler yatırımları artmaya devam edecek, IoT ve güvenlik ise bu durumdan minimum etkilenecek”Daha fazla bilgi için “COVID-19 Impact: Hybrid Cloud” “idc.com/event/hybridcloud2020” web sitesini ziyaret edebilirsiniz.IDC online/dijital toplantılar ve ortaklık fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Ceren Tuğcu (ctugcu@idc.com, +90533 599 5205) ile iletişime geçiniz.
IDC Hakkında
International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 110’dan fazla ülkede 1100’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar.
50 yılı aşkın bir süredir IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. IDC, bilgi teknolojileri, basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir.

IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye
Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’nin yer aldığı bölgede IDC, bölgesel merkezi Dubai olan Riyad, Kazablanka, Nairobi, Lagos, Johannesburg, İstanbul ofisleri ile 2016’da açılışı yapılan Kahire ofisi koordineli bir ağ oluşturmaktadır. Yerel deneyim ile bu dinamik bölgelerdeki pazarları kapsamlı bir şekilde anlayabilmek için uluslararası bir bakış açısını bir arada sunan IDC’nin, pazar istihbarat hizmetleri derinlik, tutarlılık, kapsam ve doğruluk bakımından eşsizdir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de bölge genelinde 130’in üzerinde analist, danışman ve konferans görevlisi ile hizmet vermektedir.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya