Güvenlik

Kaspersky ve SolarWinds, MSP’lerin müşterilerine otomatik siber güvenlik koruması sunmasına yardımcı oluyor

Bu yılın başında gerçekleşen SolarWinds N-central entegrasyonunun ardından Kaspersky, siber güvenlik çözümlerini SolarWinds Uzaktan Takip ve Yönetim (RMM) platformuyla da entegre ederek, yönetilen hizmet sağlayıcılarının (MSP) işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor. MSP’ler artık tüm müşterilerinin uç noktalarında Kaspersky ürünlerini tek bir SolarWinds yönetim arayüzünden kurup yönetebiliyor. Hem yerel hem de hizmet olarak yazılım (SaaS) modelinde kullanılan bu çözüm güvenlik için takip ve anti virüs veri tabanı güncellemeleri gibi günlük rutin görevleri otomatik hallediyor.

Şirketler verilerini korumak için gereken siber güvenlik düzeyine ulaşmak, bunu yaparken de tasarruf etmek ve kaynak kullanımını azaltmak için MSP’lere güveniyor. Müşteri sayısı artan MSP’ler, gelen talebe yetişebilmek için müşterilerinin siber güvenlik ihtiyaçlarına yönelik günlük yönetim işlerine daha çok çaba harcamak zorunda. RMM platformları, MSP’lerin müşteri BT altyapılarını uzaktan proaktif bir şekilde yönetmelerini, sorunları önlemelerini ve hızlı tepki verebilmelerini sağlıyor. MSP’ler böylece hizmet düzeyi sözleşmelerini yerine getirebiliyor. Takip ve yönetim işlerini tek bir arayüzden yapmak, sistem yöneticilerinin günlük rutin görevleri otomatik halledebilmesine de olanak veriyor. MSP’ler bu sayede siber güvenlik kaynaklarını daha verimli kullanabiliyor ve ekiplerini yeni müşteri bulma gibi daha önemli işlere kaydırabiliyor.

Kaspersky ve SolarWinds entegrasyonu ile MSP’ler en iyi Kaspersky ürünlerini kullanarak çeşitli siber güvenlik görevlerini otomatik hale getirebiliyor. Korunan cihazların takibi, anti virüs veritabanını güncelleme ve yeni uç noktalara uzaktan güvenlik kurulumu gibi işlerin hepsi RMM platformundan otomatik olarak yapılabiliyor.

SolarWinds MSP RMM platformlarımızı iş ortağımız Kaspersky ile entegre ederek, ortak MSP müşterilerimize sistemlerini ve kendi müşterilerini daha da fazla koruyabilme olanağı veriyoruz.” diyen SolarWinds MSP İş Geliştirme Direktörü Marco Muto, sözlerine şöyle devam etti:“SolarWinds Teknoloji Birliği İş Ortağı programı, MSP’lerin verimli ve başarılı olabilmesi için gereken üçüncü taraf çözümleri daha hızlı sunabilmemizi sağlıyor. Bu da bunun en büyük örneklerinden biri.”

OGL Teknik Müdürü Paul Colwell, entegrasyon hakkında şunları söyledi: “Çok sayıda müşterinin güvendiği bir hizmet sağlayıcı olmak, otomasyon olmadan çok zor. En üstün hizmeti sunmak için SolarWinds RMM ve Kaspersky güvenliğinden en iyi şekilde yararlanacağız. Bu iki çözümün entegre hale gelip bizim tarafımızdan hiçbir ek müdahale olmadan tek bir çözüm gibi kullanılmasıyla teknisyenlerimiz zamandan tasarruf edecek.”

Kaspersky Global İş Birlikleri Müdürü Casper Teijema, “MSP’lerin müşterilerine siber güvenlik hizmeti sunması gerekiyor. Bunun için çok sayıda müşteriye kolaylıkla kurulabilecek ve yönetilebilecek güçlü bir koruma çözümüne ihtiyaç duyuyorlar. Uç nokta koruma ürünlerimizi SolarWinds MSP RMM platformuyla entegre ederek tam da bunu sunuyoruz.”

Kaspersky ürünlerinin SolarWinds RMM platformu üzerinden kullanımı hakkında daha fazla bilgi için iş ortağı sayfamızı ziyaret edin.

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya