Kripto Para

PALİVOR ÇİFTLİĞİ NFT DÜNYASINA ŞANSLI GEYİK KULÜBÜ İLE GİRİŞ YAPTI

Istranca Ormanları’nın içerisinde yer alan Palivor Çiftliği, logosunda bulunan geyikten esinlenerek yaratılan “Şanslı Geyik”’lerle  NFT dünyasına giriş yaptı.  Sanatçı Nihan Örten tarafından çizilmiş 50 çeşit geyik illüstrasyonunu yıl sonuna kadar dijital pazaryeri opensea.io’de “Lucky Deer Cub – Şanslı Geyik Klubü  Koleksiyonu” adıyla açık arttırmaya sunuldu. 

Ethereum Blockchain’de yaşayan 50 Şanslı Geyik’ten oluşan dijital koleksiyondan 1 adet Şanslı Geyik satın alan, Şanslı Geyik Kulübü’ne üye oluyor.  Şanslı Geyik Kulübü  üyeleri çevrimiçi ve çevrimdışı özel deneyimlere, gelecek nesil  Şanslı Geyik NFT’leri, tokenları ve oyunlarında öncelik sahibi olacaklar. 

Geyiğin  nazik ve şefkatli, sıcak ve huzurlu doğasından esinlenen Palivor Çiftliği, antik çağda Traklar’ın yaşadığı Istranca Ormanlarındaki doğayı, yaban hayatı, huzuru ve barışı  dünyaya tanıtmak, yaban hayatının korunmasına ve çeşitlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla  Şanslı Geyik Kulübü’nün dijital dünyasına, Metaverse’ine yolculuğa çıkıyor. 

Lucky Deer Club – Şanslı Geyik Kulübü ile tanışmak için www.luckydeerclub.io sitesini ya da opensea de  https://opensea.io/collection/luckydeer-collection adresini ziyaret edebilirsiniz. 

NFT’ler hakkında: 

NFT’ler  (Non-Fungible Tokens –  misli olmayan kripto varlıklar) , ferdi özellikleri ile ön plana çıkan ve biri diğerinin yerine geçmeyen, eşsiz kripto varlıklar.  Kriptografi kullanılarak oluşturulan bu varlıklar blokchain teknoloji altyapısını kullanıyor, ve Crypto paralar ve jetonlar gibi, dijital cüzdanlarda saklanabiliyor, satın alınıp, satılabiliyor.  

OpenSea, kripto koleksiyonları ve takas edilemeyen jetonlar için peer-to-peer bir pazar yeri. Koleksiyonlar, sanat eserleri, profil avatarları, oyun öğelerinden ve bir blok zinciri tarafından desteklenen diğer sanal ürünleri içeriyor. OpenSea’de crypto cüzdanı olan herkes bu ürünleri satın alabiliyor veya satabiliyor.

Palivor Çiftliği hakkında:


Trakya’da, Kırklareli ilinin Demirköy ilçesinde, 1700-1800’lü yıllarda Istranca ormanlarının içerisinde kurulmuş çiftliklerden biri olan Palivor Çiftliği 2011 yılında tarım ve eko-turizm  ile ilgili faaliyetlerine başladı. Palivor Çiftliği, Trakya’da ürettirdiği doğal ürünler ve gerek Demirköy ilçesinde bulunan Avcılar ve Yeşilce köylerindeki konaklama, dinlenme, ve yeme-içme mekanları ile yöre halkına, ekonomik hayata ve sürdürülebilir kırsal kalkınmaya katkı sağlamayı hedefliyor. 

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya