Güncel

Türkiye’nin İlk Global Podcast Uygulaması Podcaster App Yayında!

Dünyadan ve Türkiye’den tüm podcastlere erişim sağlanabilen yerli girişim Podcaster App’e tüm uygulama mağazalarından ulaşılabilir.

Pandeminin ilk aylarında ortaya çıkan Podcaster App; 60’tan fazla programı, 100’den fazla içerik üreticisini ve 1.600’den fazla podcast bölümünü bünyesinde barındırmaktadır. Podcatser App’te 10 ülkeden ve 15 farklı şehirden içerik üreticileri aktif şekilde içerik üretmektedir.

Podcaster App Ekibi uygulamada hem orijinal içeriklerinin yer aldığı yayınlara hem de dünyadan ve Türkiye’den diğer podcastlere erişim sağlayan bir uygulama altyapısını yayına aldı.

Uygulama ile podcast ekosisteminin “dağınık algısını” sistematik bir uygulama yapısı ve doğru bir içerik mimarisi ile daha ulaşılabilir ve keşfedilebilir kılmak hedeflenmektedir. Ayrıca uygulamada sosyal bir alan inşa edilme hedefi doğrultusunda istenilen her programın saniyesine yorum yapılabilen bir özellik bulunmaktadır.

Uygulamada milyonlarca podcast programına ve podcast bölümüne ulaşılabilmekte ve editöryal bir ekip milyonlarca podcast arasından önemli konu başlıklarında podcast listeleri oluşturmaktadır.

Podcaster App’in Kurucusu Rıfat Özcan uygulamanın çıkışı hakkında şunları kaydetmektedir:

“Uygulama ile podcast alanındaki dağınıklığı gidererek podcaste ulaşılabilirliği artırmak birinci hedefimizdir. Ayrıca derinlemesine podcast seçkileri yapılarak insanlara hangi konuda ne dinleyecekleri konusunda “temel içgörü” sağlamayı amaçlıyoruz. Podcastin saniyesine yapılabilecek yorumlar aracılığıyla da podcast ekosisteminde inşa etmeye çalışacağımız sosyal alanın ilk temel özelliğini kullanıma sunuyoruz.

Uygulamada ulaşılmak istenen bir diğer önemli hedef ise yıl sonuna doğru çıkacak olan versiyon 1 ile bireysel ve kurumsal yayıncılara gelir sağlamak. Bu versiyonumuzda kullanıcılarımızla beraber hareket ederek kullanıcı deneyimini daha üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.”

Article written by Kemal Keskin

Owner - Keskin Medya